Napisz mi swoją historię o coachingu.

Nie przypuszczałam, że z takim zadaniem wyjdę ze spotkania z człowiekiem, który tym, co robi w swoim życiu, przyciąga ludzi do światła.

Postaram się wywiązać z tego zadania najlepiej jak potrafię, chociaż tak naprawdę coachingu najlepiej jest doświadczyć, by ten proces zrozumieć.

Samo wypracowanie metod, techniki to za mało, kiedy tak naprawdę nie chce się poznać i zrozumieć drugiej osoby.

Pierwszy raz zetknęłam się z coachingiem w mojej pracy i byłam do niego nastawiona bardzo negatywnie, wydawało mi się, że jest to jedna wielka manipulacja. Jola, która była moim coachem, nie miała ze mną łatwego zadania, bo jak można prowadzić sesje z osobą, która od samego początku jest do niego nastawiona anty. Jednak kiedy spotyka się osobę, która robi coś, co jest jej powołaniem, lody z czasem zaczynają topnieć – moje zaczęły topnieć po czwartym spotkaniu, a skończyły po roku. W ciągu tego okresu zobaczyłam, ile jest we mnie bogactwa i zakopanych talentów. Światło, które było głęboko schowane, zaczynało delikatnie oświetlać mi drogę.

To był początek małych a z czasem wielkich zmian.

Przed nami wiele prawidłowych rozwiązań, wiele wspaniałych dróg do celu. Problem w tym, że trudno jest nam odrzucić fałszywe myśli na temat siebie.

Na początku musiałam się uporać z fałszywym myśleniem o sobie: „nie dam rady, nie mam tyle odwagi, inni są lepsi, a co jeśli jutro, za rok” itd. Tego nie da się zrobić za pstryknięciem czarodziejskiej różdżki, to długi i mozolny proces. Jednak otworzenie się na światło pomagało i uzdalniało mnie, by codziennie robić krok do przodu.

Efekt był taki, że podjęłam naukę coachingu, później studia i kolejne kursy, między tymi zmianami przyszła jedna wyjątkowo cudowna, największa, najwspanialsza nowina… Najważniejszą nauką była jednak nauka wdzięczności.

5 lat później

Dziś jestem mamą 4 letniego „chłopca z chmur”, prowadzę warsztaty dla rodziców, niebawem i dla młodzieży, a co najważniejsze pomagam innym ludziom odkryć ich wewnętrzne piękno. Coaching jest jednym z narzędzi, jakich do tego używam. Robię to, co kocham, rozwijając swoje talenty, naukę dziękowania za wszystko staram się w sobie ciągle rozwijać.

Czy byłoby to możliwe bez coachingu?

Nie wiem. Wiem, że jestem za to wdzięczna.

Prowadź mnie, dobra światłości,

Otacza mnie mrok,

Prowadź mnie naprzód,

Noc jest gęsta,

Jestem z dala od domu,

Prowadź mnie naprzód.

Nie proszę cię, bym jasno mógł widzieć przyszłość,

Tylko jeden krok, tutaj i teraz.    J.H.New

 

caret-down caret-up caret-left caret-right
Maria Urbańczyk Filotea

Coaching indywidualny, to kompleksowe działania wspierające Cię w dążeniu do osiągnięcia bardziej satysfakcjonującego życia, to odkrywanie radości z bycia w drodze. Moim zadaniem w tym procesie jest wspierać Cię, tak abyś ruszył z miejsca, w którym teraz jesteś i dotarł do tego miejsca, w którym pragniesz się znaleźć, jednocześnie dbając o to byś cieszył się drogą.

Głównymi zadaniami coachingu są:

 • Rozwój osobisty
 • Odkrywanie własnych celów w życiu
 • Motywowanie siebie do zmiany, wzmocnienia tego, co wymaga wzmocnienia
 • Poprawa relacji interpersonalnych
 • Sprawniejsze radzenie sobie w sytuacjach stresowych
 • Budowanie pewności siebie w codziennych sytuacjach
 • Wprowadzenie zmian w życiu zawodowych i nie tylko

Korzyści z coachingu:

 • Wprowadzenie zmian w życiu
 • Lepsze poznanie siebie, swoich potrzeb
 • Mocniejsza motywacja
 • Poszerzenie perspektywy
 • Zwiększenia poczucia własnej wartości i wpływu na osiągane cele
 • Odkrycie, że ważniejsza jest droga niż cel, bo droga To Tu i Teraz
 • Umiejętność wykorzystania własnych zasobów
 • Poprawa relacji w życiu osobistym i zawodowym
 • Harmonia pomiędzy życiem osobistym a zawodowym
 • Lepsze zarządzanie czasem
Maria Urbańczyk Filotea

W Twoim życie brakuje radości, wszystko powoli zamienia się w  rutynę? Praca nie sprawia Ci satysfakcji? Czujesz, że utknąłeś w miejscu i nie masz pojęcia jak się z tego wydostać? Twoje przekonania Cię ograniczają? Już same pytania potrafią przytłoczyć mam jednak dla Ciebie jeszcze jedno pytanie: Co może nadać sens Twojemu życiu?

Pomagając Ci, działam zgodnie ze światowymi standardami International Coach Federation. Ukończyłam międzynarodowy program szkolenia coachów – “The Art & Science of Coaching” Erickson College Vancouver.

Scroll to top